CK MARKET

+420 777 037 702
info@ckmarket.cz
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost

HURGADA

 

Hurghada je největší turistické centrum v Egyptě. Bývalé rybářské městečko oplývá dlouhými písčitými plážemi, korálovými útesy (s ponorkou pro ty, kdo se nepotápějí). Hurghada nabízí i typické arabské tržiště a čajovny. V hotelech najdete klasické sportovní vyžití. Čeká vás ideální dovolená.

 

 

Hurghada má – stejně jako Marsa Alam a Sharm El Sheikh – vlastní letiště. Oproti velice klidné Marsa Alam najdete v Hurghadě dost rušných míst, kde to žije ve večerních a nočních hodinách. Hurghada nabízí i spoustu nákupních možností. Současně je tu nejvíce pláží s pozvolným vstupem do moře a bez nutnosti použití obuvi do vody.

 

Ačkoli většinu povrchu Egypta pokrývá poušť, Hurghada má rozhodně mnoho co nabídnout všem milovníkům bezstarostné dovolené. Vydejte se s námi na pobřeží Rudého moře, jehož krásy jsou oblíbené mezi turisty z celého světa. Odpočiňte si v moderních hotelech s prosluněnými plážemi, vychutnejte si pravou arabskou kávu a vodní dýmku spolu s atmosférou tohoto živého letoviska nebo se odsud vydejte na výlet za jednou z mnoha staroegyptských památek, které jsou stále opředeny spoustou tajemství.

 

Hurghada, jež bývala malou rybářskou vesnicí, se začala měnit v moderní turistické letovisko počátkem 80. let minulého století. Z jedné strany ji obklopuje poušť a hory, z té druhé je omývána Rudým mořem, jehož pobřeží je zde dlouhé desítky kilometrů. Atraktivitu tohoto letoviska také zvyšuje celoročně slunné počasí. Pokud si chcete hlavně odpočinout, místní hotely nabízejí nepřeberné množství relaxačních možností a kvalitní servis.

Těm, kteří vyznávají aktivní dovolenou, jsou nabízeny různé vodní sporty včetně potápění a windsurfingu či výlety do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách. Hurghada jako taková nemá žádnou historickou hodnotu, ale pro milovníky historie má ideální polohu pro návštěvu Káhiry a přilehlých pyramid v Gíze či Luxoru, Údolí králů a chrámového komplexu v Karnaku.

 

Průzračné Rudé moře je hlavním důvodem, díky němuž se Hurghada těší tak veliké oblibě. Na své si přijdou nejen zkušení potápěči, ale i méně zdatní, kteří chtějí objevovat podmořský svět se šnorchlem. Korálové útesy s pestrobarevnými rybkami a jinými podmořskými živočichy se nacházejí téměř u každého hotelu. Oblíbené jsou taktéž výlety na otevřené moře, zejména na ostrovy Giftun či Mahmya.

 

 

Pobřeží oblasti Hurghada je také přezdíváno Hurghadská riviéra. Do této lokality, která má téměř 90 kilometrů, spadají rovněž letoviska El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga a Sahl Hasheesh.

 

 

MAKADI BAY


Letovisko Makadi Bay, vzdálené od Hurghady 35 km je vyhlášené díky své nádherné pláži, v jejíž těsné blízkosti najdete překrásné korálové útesy, poskytující nezapomenutelnou podívanou všem, kdo se rozhodnou prozkoumat tajná zákoutí mořského světa. Stojí zde zejména hotely vyšší kategorie, jejichž předností je výborný servis. Je ideálním místem ke strávení nadstandardní rodinné dovolené, plné slunce, vodních radovánek a aktivní zábavy. V minulých letech zde vyrostlo i menší „centrum”, v němž můžete posedět v některé z restaurací či typických kaváren a které poskytuje servis na evropské úrovni. Na své si přijdou i milovníci golfu, kteří zde mají k dispozici golfové hřiště.

 

EL GOUNA


Stejně jako resort Makadi, bylo i toto letovisko nově vytvořeno. Kolem uměle vyhloubených lagun jsou rozprostřeny hotely v orientálním stylu a celé místo na vás tak působí jako orientální vesnička. Koupat se můžete buď v lagunách anebo na pláži u otevřeného moře, k níž téměř z každého hotelu jezdí v pravidelných intervalech lodičky. Součástí letoviska je i malé centrum s obchody, restauracemi a kavárnami, naleznete tu i akvárium a jachetní přístav. I zde existuje pravidelná doprava do Hurghady.

 

SAFAGA


Poklidné letovisko je vzdáleno asi 50 km jižně od Hurghady. Safaga nabízí nádherné pláže s bohatým a nedotčeným podmořským životem, poetický přístav a dokonce léčivé prameny. Místo pro klidnou dovolenou u moře bez davů, ideální pro rodiny s dětmi i milovníky šnorchlování, potápění, windsurfingu či kitesurfingu. Naleznete zde malou promenádu, lemovanou obchůdky, restauracemi a typickými egyptskými kavárnami.

 

SAHL HASHEESH


Nová turistická oblast Sahl Hasheesh se nachází 18 km jižně od Hurghady kolem zálivu Sahl Hasheesh s krásnou dlouhou písečnou pláží. Návštěvníci zde najdou kombinaci nejluxusnějších hotelů v Egyptě, příjemné promenády, krásné přírody, čistého moře s korálovými útesy s výbornými podmínkami pro potápění a šnorchlování.

 

SOMA BAY


Letovisko Soma Bay se nachází 45 km jižně od města Hurghada v příjemném prostředí na malém poloostrově. Zdejší pláže jsou písečné, místy s pozvolným vstupem do moře. Oblast je ideální volbou pro rodiny s dětmi a pro milovníky zábavy – na plážích je k dispozici velké množství vodních sportů. Soma Bay rovněž nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Na své si přijdou i milovníci golfu, naleznete zde velmi kvalitní 18 jamkové golfové hřiště.

 

Neváhejte a vyberte si zájezd dle vašich představ v našem vyhledávači !     

 

 

 

 

Zdroj: CK Blue Style, CK EXIM TOURS

Vytvářím objednávku...