CK MARKET

+420 777 037 702
info@ckmarket.cz
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost

Maledivy

                    

 

 

Pláže s jemným, bílým pískem, průzračná voda Indického oceánu, kvalitní resorty a kouzelný podmořský svět.

Vítejte v tropickém ráji korálových útesů, kokosových palem a písčitých pláží

 

 

Maledivy - to je symbol luxusní dovolené v exotice. Bílý písek na plážích pod kokosovými palmami, křišťálově čisté moře plné korálů a ryb, velmi pohostinní místní obyvatelé. Potápění, šnorchlování a relaxace na kouzelných plážích – to vše jsou Maledivy. Moře je zde neuvěřitelně bohaté na hejna ryb, které vám budou doslova proplouvat pod nohama.

 

Maledivy sestávají z 1 196 ostrůvků, obydleno je zhruba pouze 200. Země, která je nejníže položeným státem světa, patří mezi vyhledávané turistické cíle.

Místní obyvatelé mluví maledivštinou (dhivehi), která je zvláštní směsicí tamilštiny, arabštiny, hindštiny a sinhálštiny. Bez problémů se tu ale domluvíte anglicky a německy.

 

Jde o jedinečné místo pro dovolenou, obdařené stovkami úchvatných korálových ostrovů. Jsou omývány tyrkysovým mořem, které nenaleznete nikde jinde. Slunce, jemný bílý písek, kokosové palmy, pestře kvetoucí a krásně vonící keře a podmořský svět překypující životem jsou ingredience, které jsou klíčem ke štěstí a harmonii.

Dlouhé pásy korálových útesů lákají hejna pestrobarevných rybek, menších druhů rejnoků, želv i chobotnic. Dále od břehu plují menší druhy žraloků, murény, manty i želvy. Potopte se k podmořským jeskyním či ke starým vrakům lodí, které jsou domovem větších druhů ryb. Šnorchlování a potápění je tu tak logicky největší atrakcí.

Prakticky na každém kroku naleznete profesionální centra vodních sportů a kurzů potápění.

Panuje zde tropické klima s průměrnými denními teplotami od 30°C do 32°C a nočními teplotami v rozmezí 23°C až 28°C. Také teplota vody je po celý rok stejná, pohybuje se okolo 27°C.

Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektní destinací pro vaši exotickou dovolenou téměř po celý rok.

 

Maledivy měna :

 

Místní měna se nazývá maledivské rufie, její kurz je pevný – 1 USD = 15,42 MVR. Hlavním platidlem pro turisty jsou americké dolary.  Není třeba si je měnit na rufie, dolary zaplatíte na Maledivách úplně všude. Bankomat je na letišti, v Male a na některých větších ostrovech. Od roku 2016 jsou v oběhu nové bankovky, které byly vydány u příležitosti oslav 50. výročí nezávislosti.

 

Zdravotnictví na Maledivách :

 

Maledivy patří mezi velmi bezpečné země Asie, ale přesto je třeba počítat s určitými riziky a připravit se na ně. Primárně se připravte na silné sluneční paprsky, Maledivy jsou blízko rovníku a slunce tam pálí i když se občas schová za mraky. Doporučujeme krém s faktorem 50, zejména. pro děti a během poledne zůstat ve stínu – i proto je plná penze nejvíce doporučovanou možností – „donutí“ Vás odejít z pláže a odpočinout si v bezpečném stínu hotelu. Na šnorchlování doporučujeme nechat si tričko a samozřejmě nezapomeňte dodržovat pitný režim. 

V druhé řadě si přibalte účinný repelent proti komárům (Predator) nebo si kupte místní hned po příjezdu (bílá lahvička s růžovým víčkem) – stojí asi 2 USD, krásně voní a je účinnější než většina těch, co koupíte v ČR. Riziko je minimální, ale i Maledivy patří do tropické oblasti s možnou nákazou virem horečky Dengue. 

 

Maledivy očkování :

 

Na Maledivy není žádné očkování vyžadováno a ani doporučováno. Pokud jsou pro Vás Maledivy začátkem řady dovolených po Asii, pak bychom určitě doporučili očkování proti žloutence a břišnímu tyfu, případně žluté zimnici. Dle Vámi plánovaných cílů doporučujeme prodiskutovat s odborníky v očkovacím centru ve Vašem městě. 

V případě zdravotních obtíží najdete na ostrovech zdravotní centrum s anglicky mluvícím personálem. Centrum je vybaveno základními přístroji, pro příp. odborné vyšetření Vás pošlou do nemocnice do Male. Úroveň zdravotnictví na Maledivách není příliš vysoká, i místní létají do nemocnice do Indie. 

 

Časový posun Maledivy:

 

Maledivy leží v časovém pásmu +5 UTC. Na Maledivách je tedy o 3 hodiny více při našem letním čase, +4 hodiny při zimním.

 

Neváhejte a vyberte si zájezd dle vašich představ v našem vyhledávači !    

 

 

 

Zdroj: CK Blue Style, CK EXIM TOURS                                              

 

Vytvářím objednávku...