CK MARKET

+420 777 037 702
info@ckmarket.cz
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost

MALLORCA

 

 

Hledáte-li místo se zajímavou historií a fantastickou přírodou, kde můžete zažít pulsující španělský temperament i klid a neobvykle pohostinné lidi, pak je návštěva tohoto ostrova ta správná dovolená. Mallorca vás uchvátí sluncem a azurovým mořem.

 

 

Mallorca má typické středomořské klima, kde slunce svítí víc než 300 dní v roce a ve vzduchu voní pomerančovníky a citronovníky. Je to ostrov zeleně a azurového moře s množstvím krásných pláží, útesů a horských masivů, ostrov se zajímavou historií a s mnoha místy, které musíte navštívit!

 

Piniové háje, pomerančovníky, palmy, cypřiše a mandloně s překrásnými bílými květy a typickou nasládlou vůní okouzlují všechny návštěvníky tohoto krásného ostrova plného historických památek a krásných míst.

 

Mallorca, největší ostrov Španělska, se nachází na významné lodní trase mezi východním a západním Středomořím a je největším z ostrovů Baleárského souostroví. Mallorca sehrála již ve středověku významnou roli obchodního střediska. Až později, když se na počátku 16. století Španělé pustili do objevování Ameriky, se její význam postupně zmenšoval.

Mallorca se uzavřela do sebe a stala se méně důležitým ostrovem, kde panoval silný hierarchický systém a tvrdě vládla katolická církev ruku v ruce s konzervativní venkovskou šlechtou usazenou ve velkých sídlech v úrodném vnitrozemí ostrova, nížině zvané Es Pla.

 

Od 60. let minulého století však vývoj ostrova zaznamenal neobyčejný zvrat, který způsobil prudký rozvoj cestovního ruchu. Zemědělství, jež bylo po staletí základem místní ekonomiky, ustoupilo do pozadí a doby, kdy Mallorca strádala chudobou, se staly minulostí.

 

Ostrov má opravdu co nabídnout. Jeho přírodní krásy jsou jedinečné a klima přívětivé, a tak není divu, že zde již od 19. století nacházejí nové domovy přistěhovalci z celé Evropy, habsburskou šlechtou počínaje a řadou výtvarných umělců, herců a spisovatelů včetně Roberta Gravese, Michaela Douglese či Rogera McGougha konče. Mallorca je nádherným místem, jež nabízí rozmanité krásy zahrnující rozeklaná pohoří a středověké kláštery na severním pobřeží i starobylá města centrální nížiny. Dnes je Mallorca spolu s dalšími ostrovy Baleárského souostroví (Ibiza, Formentera, Menorca) velice populární destinací.

 

Palma de Mallorca – hlavní město

 

Palma je historické a živé město s velkolepými sídly, výbornými kavárnami a restauracemi. Rozprostírá se na pobřeží zálivu Bahia de Palma. Dominantou staré části města, rozkládající se v okolí rušného Plaça Espanyol a v sousedství přístavu, je gotická katedrála Panny Marie. Ve městě, které je letním sídlem španělské královské rodiny, se nachází také nejstarší olivovník na Mallorce. Nedaleko leží letiště Son Sant Joan.

 

Pobytová taxa :

 

Na Mallorce je zavedena povinná pobytová taxa, splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (cca 0,55–2,2 EUR/osoba/den) a během sezóny může být změněna.

 

Neváhejte a vyberte si zájezd dle vašich představ v našem vyhledávači !       

 

 

 

Zdroj: CK Blue Style, CK EXIM TOURS

 

 

Vytvářím objednávku...