CK MARKET

+420 777 037 702
info@ckmarket.cz
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost

ŘECKO

 

 

Už nikdy na něj nezapomenete a budete se chtít vracet. Dovolená v Řecku znamená moře, antické památky, skvělé jídlo a víno.

 

 

Tyrkysové moře pod blankytnou oblohou, hřejivé sluneční paprsky a bílé domky poskládané jako kostky na úbočí svahu nad přístavem – to je typický obrázek Řecka. Okouzlující přírodní scenérie protkané bohatou historií a bájnými mýty a legendami jsou jako stvořené pro vaši báječnou dovolenou. Neváhejte ochutnat pestrou a zdravou řeckou kuchyni v některé z místních taveren s přátelskou obsluhou.

Řecko je kolébkou evropské civilizace – snad každý si vybaví antické filozofy, umělce a politiky či olympijské hry. Je to země s jedinečnou kulturou a jazykem, s krajinou, která patří k nejromantičtějším v Evropě, země s letitou tradicí a pohostinným obyvatelstvem.

 

Je těžké si v Řecku vybrat jednu oblast. Nejlépe je poznat všechny a postupně. Každým rokem můžete objevovat nová místa a nikdy nebudete zklamaní. Osobitost pevninského Řecka s Olympskou riviérou a poloostrovy Attikou, Peloponésem a tříprstým Chalkidiki si nezadá s originalitou ostrovů. Od nejsvěžejších a nejzelenějších Jónských ostrovů na západním pobřeží, jako jsou Korfu (Kerkyra), Lefkada, Kefalonie nebo Zakynthos přes Kykladské souostroví reprezentované ostrovy Milos, Ios nebo Santorini až po nejžhavější a nejsušší ostrovy v souostroví Dodekanésy, ostrovy Rhodos, Kos a Karpathos. A samozřejmě je tu Kréta, největší řecký ostrov s nejstarší minojskou historií.

 

Každý cestovatel si může vybrat mezi divokým pobřežím s členitým horizontem a klidnou písčitou pláží s romantickou atmosférou. Většina území je tvořena horami a kopci s bujnými lesními porosty, olivovými háji a vinnou révou. Na mnoha místech vystupuje pohoří přímo z moře a tvoří tak okouzlující scenérie. Ať už se tedy vydáte do hor, lesů, k jezerům nebo na pobřeží, vždy spatříte nádhernou a svěží krajinu.

Řecko je v neposlední řadě známé díky svým architektonickým a uměleckým pokladům. I během krátkého pobytu se můžete vypravit na některý z výletů a prohlédnout si historické památky. Toulky po ostrovech vás zavedou do starého přístavu Rhodos, kde kdysi stával Rhodský kolos, jeden ze starověkých divů světa, či k troskám královského paláce v krétském Knossu, středisku pozoruhodné minojské kultury. Jistě si najdete chvíli také na jedno z nejbáječnějších a přitom nejprostších potěšení, jaké Řecko nabízí – posezení u vynikajícího jídla se sklenkou svěžího domácího vína na břehu moře. Nezbývá než popřát KALIOREXI (dobrou chuť) a JAMAS (na zdraví)!

 

 

ŘEČ

 

Oficiálním jazykem je řečtina. V Řecku je velmi rozšířená angličtina a němčina. Všechny směrové a informační tabule jsou napsány řeckým písmem i latinkou.

 

 

KUCHYNĚ

 

Řecká kuchyně je nejenom velmi chutná a pestrá, ale hlavně zdravá. Olivový olej a spousta koření jako oregano, bazalka, skořice a tymián dávají místním jídlům znamenitou chuť. Nebuďte překvapeni, když vás majitelé taveren pozvou přímo do kuchyně nahlédnout pod pokličky, vybrat si čerstvou rybu a objednat si to, co na vás nejvíce zapůsobilo. Rozhodně by byla škoda neochutnat rybí speciality, gyros – masovou směs, musaku – nákyp s baklažány a mletým masem, tzatziki – pokrm z jogurtu, okurek, česneku a oleje, baklava – závitky s ořechy a sirupem a k tomu výborné víno retsina či anýzový likér ouzo.

 

 

MĚNA

 

1 euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně přijímá platební karty. Bankomaty jsou všeobecně dostupné, ale upozorňujeme na to, že v menších turistických letoviscích kartami platit nelze a někde nejsou ani bankomaty. Doporučujeme vzít si s sebou raději dostatečnou finanční rezervu. České koruny nelze v Řecku vyměnit.

 

 

CESTOVNÍ PAS

 

Občan ČR může cestovat do zemí EU na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad výhradně pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem, je nutné, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Pokud nejste občany ČR, informujte se na Velvyslanectví Řecka v Praze o podmínkách vstupu a pobytu. Pro případ, že v rámci výletů plánujete navštívit Turecko, vezměte si s sebou cestovní pas.

 

 

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

 

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, nicméně určitou výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani. Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu.

 

 

Doba letu: cca 2,5 hod.

 

Časový posun: + 1 hod.

 

 

NEJZNÁMĚJŠÍ LETOVISKA :

 

 

ŘECKÁ PEVNINA ( Olympská riviéra, Atika, Peloponés...... )  - více o letoviscích si přečtěte po kliknutí zde : Řecká pevnina

 

 

JÓNSKÉ OSTROVY ( Korfu, Lefkada, Kefalonia, Zakynthos ........ )  - více o letoviscích si přečtěte po kliknutí zde : Jónské ostrovy

 

 

KYKLADSKÉ OSTROVY ( Santorini, Milos, Ios ......)  - více o letoviscích si přečtěte po kliknutí zde : Kykladské ostrovy

 

 

SOUOSTROVÍ DODEKANÉSY( Rhodos, Kos, Karpathos ......)  - více o letoviscích si přečtěte po kliknutí zde : Souostroví Dodekanés

 

 

KRÉTA  - více o letoviscích si přečtěte po kliknutí zde : Kréta

 

 

 

 

 

 

Neváhejte a vyberte si zájezd dle vašich představ v našem vyhledávači ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: CK Blue Style, CK EXIM TOURS

 

 

Vytvářím objednávku...