CK MARKET

+420 777 037 702
info@ckmarket.cz
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost
Vaše dovolená - naše starost

Sharm el Sheikh

 

 

 

 

Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. Oblíbená turistická oblast, jejíž hlavní devizou je fascinující podmořský svět.

 

 

Sharm El Sheikh sousedí s přírodní rezervací Ras Mohamed a má ideální podmínky pro turistiku, zejména neopakovatelným bohatstvím podmořského života, rozsahem a bohatstvím srovnatelným s dalšími nejvyhlášenějšími potápěčskými lokalitami na světě. Ve vzdálenosti několika desítek metrů od mořského břehu se táhne takřka nepřetržitě v délce 80 km směrem do Akabského zálivu nádherný korálový útes. Nabízí ideální podmínky pro turisty, toužící obdivovat drsnou krásu zdejší přírody a neopakovatelné bohatství podmořského života.

Moderní turistické centrum na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova s ideálními podmínkami pro turisty. Nynější destinace se dělí na dvě části, konkrétně na staré město s tržištěm a přístavem na jihu a na luxusní turistické středisko Naama Bay situované cca 7 km směrem na sever. Právě u nádherné pláže ve stejnojmenné zátoce vyrostly velkolepé a moderní hotelové komplexy s přátelskou atmosférou.

 

Teplota vody je ideální po celý rok, což umožňuje nejen koupání, ale i šnorchlování a potápění v každém ročním období. Ponořit se do lákavě modrých vod, bezstarostně zkoumat pestrobarevné rybky a tisíce dalších obyvatel vzácných korálů můžete hned u hotelových pláží. Mnohé hotely mají přímý přístup k okraji korálového útesu a umožňují tak i velmi průměrným plavcům poznat bezprostředně, alespoň s brýlemi a šnorchlem, nepřeberné bohatství zdejších hlubin.

 

Sinajský poloostrov je pomyslným mostem mezi Afrikou a Asií. Severní pobřeží omývá Středozemní moře, jižní pro změnu Rudé moře, které díky korálovým útesům patří mezi nejkrásnější lokality pro šnorchlování a potápění. Směrem na východ končí území Egypta hranicí s Izraelem, ta se na jihu ztrácí ve vodách Arabského zálivu. Na západní straně je poloostrov zcela oddělen od Afriky Suezským průplavem.

 

V dostupné vzdálenosti od letiště v Sharm El Sheikhu se nalézá řada dalších atraktivních přímořských letovisek :

 

DAHAB


Letovisko se nachází přibližně 85 km od letiště Sharm El Sheikh a je skvělým výchozím bodem pro návštěvu hory Sinaj a Kláštera Sv. Kateřiny. Tato klidná oblast nabízí místy delší písčité pláže s velmi pozvolným vstupem do moře bez korálů, ale také menší pláže s korálovým podložím a vstupem do moře přes molo. Dahab je vyhledávanou lokalitou pro windsurfing a kitesurfing. Letovisko je strategickým místem pro výlety ke klášteru sv. Kateřiny, na Mojžíšovu horu či do Barevného kaňonu. V městečku se nachází množství restaurací, barů a obchůdků. Dahab je proslulý potápěčskou lokalitou Blue Hole, která je cílem dobrodruhů z celého světa. Je obklopena korálovými útesy, jež se jen několik metrů od břehu svažují do hloubky přes sto metrů. Potápění v těchto místech je doporučováno jen opravdovým profesionálům.

 

HADABA


Oblast Hadaba se rozprostírá na vyvýšeném místě. Hotely v této oblasti mají většinou menší písečné pláže se vstupem do moře přes molo. Místo je ideální pro milovníky šnorchlování.

 

NAAMA BAY


Toto nejznámější a nejživější centrum Sharm El Sheikhu nabízí svým návštěvníkům příjemné posezení v jednom z mnoha barů, restaurací nebo kaváren. Ke vstupu do moře doporučujeme boty do vody. Letovisko doporučujeme především mladším návštěvníkům. Tradiční vodní dýmku můžete ochutnat téměř na každém kroku a její příjemné aroma vám ani na chvilku nedá zapomenout, že se nacházíte v Orientu.

 

NABQ BAY


Toto vyhledávané neustále se rozrůstající letovisko nabízí velmi dobré předpoklady ke strávení klidnější dovolené. Vstup do moře je přes velmi dlouhý korálový pás/molo. Doporučujeme boty do vody. Večer se můžete projít po pobřežní promenádě a vyzkoušet si smlouvání v místních obchůdcích nebo jen tak posedět v některém z mnoha barů a kavárniček.

 

RAS OM EL SID


Tato oblast se nachází na vyvýšeném místě. Vstup do moře je pozvolný jen s občasným korálem, proto je vhodný i pro rodiny s menšími dětmi. Vyhledávaný korálový útes se nachází pouhých pár metrů od břehu. Letovisko je nejblíže posazeno k mořskému parku Ras Mohammed. Je zde nádherný výhled na útes Temple Reef, který je hned po Ras Mohamed považován za druhou nejatraktivnější podmořskou lokalitu v Rudém moři. Můžete navštívit delfinárium, kde máte možnost zaplavat si s delfíny.

 

RAS NASRANI


Tuto část Sharm El Sheikhu mezi letovisky Sharks Bay a Nabq je oblíbená pobřežní potápěčská lokace a zároveň nabízí krásnou písečnou pláž s výhledem na ostrov Tiran. Ras Nasrani je velmi oblíbená pro rozmanitost mořských živočichů. Máte velkou šanci setkat se zde s mantou, s velkými pelagickými rybami a parybami, které plují po proudech za obživou. Do korálových trsů se připlouvají schovat i nakrmit útesové rybky. Začátečníci a šnorchlaři ocení překrásné výhledy.

 

SHARKS BAY


Příjemné letovisko s kvalitními hotely a bohatým podmořským životem umožňuje svým návštěvníkům téměř ideální předpoklady pro šnorchlování. Klidnější oblast Sharks Bay leží jen pár kilometrů od letiště a její pláže jsou označovány za jedny z nejčistších na světě. Do moře s korálovým podložím se na většině z nich vstupuje z mola, naleznete zde i několik center vodních sportů. V Sharks Bay se nachází čtvrť Soho, malá promenáda s bary (včetně ice baru), kavárnami a obchůdky, bowlingovým centrem, kinem a dokonce i ledovým kluzištěm a jízdárnou. Populární místní atrakcí je zpívající fontána, která večer návštěvníkům nabízí jedinečnou audiovizuální show.

 

Neváhejte a vyberte si zájezd dle vašich představ v našem vyhledávači !     

 

 

 

 

Zdroj: CK Blue Style, CK EXIM TOURS

 

 

 

 

 

 

 

V dostupné vzdálenosti se nalézá řada dalších atraktivních letovisek.

Vytvářím objednávku...